para resimleri

Euro resimleri galerisi

Euro resimleri galerisi

Avrupa’da oluşturulan ortak pazar sisteminin hedeflediği ve Avrupa Birliği üyesi olan ülkelerin ortak para birimidir. Bunu kabul etmeyen ülkeler elbette yok değil. Avrupa, bazı ülkelerin kendi para birimlerinden vazgeçerek ortak para birimi olan EURO’yu kabul etmelerini istemiş ancak bu her alanda kabul görmemiştir. Almanya, Fransa, Belçika, Hollanda, Lüksemburg, İrlanda, İspanya, Portekiz, İtalya, Yunanistan, Finlandiya ve Avusturya gibi Avrupa Birliğine üye olan ülkeler hedef alınmıştır.

10 euro

Euronun çıkış tarihi

1 Ocak 2002 tarihi ile birlikte Euro’nun hikayesi başlamıştır. En büyük banknot 500, en küçük banknot 5 Euro,en küçük madeni para 1 Cent,en büyük madeni para 2 Euro olarak piyasaya sürülmüştür. Aslında Euro bir para birimi değil ortak pazarın gerçekleştirdiği bir hedef  Avrupa birliği üyeleri devletler arasında yapılan bir sözleşme de diyebiliriz. Bunu bir başlık altında inceleyelim.

20 euro

Neden Euro?

Avrupa birliğinin bu akıllıca fikri ekonomik anlamda bir üstünlük sağlamak ve bu anlamda ekonomiyi geliştirmekti. Bölünmüş, küçük ölçekli ekonomileri toparlayarak büyük ekonomilere yol açılacaktı ki bu gerçekleştirildi. İş gücünde olumlu bir etki havası yaratırken pazarlar arası rekabeti de tetikledi.

50 euro

Euro’ya geçmeyen ülkeler için bu durum sıkıntı arz ediyor elbette ancak o ülkeler de zamanla bu durumun farkına varıp Euro’yu kabul edeceklerdi. Uzmanların görüşü tek bir para birimi altında birleşmenin doğru ve mantıklı bir süreç olduğu yönünde ancak bazı ülkeler bunun milliyetçiliğe aykırı olduğu konusunda ısrarcı.

100 euro

”€” sembolü ile piyasada bulunan Euro,ortak pazar anlayışının belki de ilk adımıydı ve bu adım atıldıktan sonra istenilen ve hedeflenen amaçlar gerçekleştirldi.

euro resimleri

500 euro

euro resimleri

euronun tarihi, euronun ilk çıkış tarihi, euronun çıkış tarihi, euronun piyasaya çıkış tarihi, euro’nun başlangıç tarihi, euronun fiyatı, euronun kuruşu, euronun kuru, euro’nun değeri, euronun seyri, euronun geleceği,euro’nun simgesi, euro’nun değeri nedir, euronun değeri 2012, euronun değeri 2011, euronun degeri ne

Google GÖRSEL de Aramak için tıklayın Euro resimleri galerisi

Google web te aramak için tıklayın Euro resimleri galerisi


3 Responses to Euro resimleri galerisi

  1. Euro çıkalı o kadar olmuşmu ya :)

  2. Valla nezaman akşam olur ne zaman sabah olur belli değil